ДОЛЯ УКРАЇНИ / СУДЬБА УКРАИНЫ / РУССКИЕ НАС УБИВАЮТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

+2
leleka
citizen
6 користувачів

Сторінка 1 з 2 1, 2  Наступний

Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор citizen Нд Лист 22, 2020 12:09 pm

Ванька жуков- скорее всего друг детства чехова и жил на москалевке,  к нему Антон и приезжал.
Но я слышал и не могу найти где, что у чехова  в Харькове был роман, причем за девушкой ухаживали двое, один из них чехов. девушке в принципе нравился больше Антон, но он был птицей залетной и точно жениться не собирался Smile , она вышла за второго,  вроде этот второй стал основателем института ветеринарии или как там что на углу Веснина и Пушкинской. Такая вот непроверенная информация )))

citizen

Кількість повідомлень : 41
Дата реєстрації : 19.11.2020

oldman поставив(ла) "Подобається"

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор leleka Нд Лист 22, 2020 5:31 pm

насчет романа Чехова здесь ничего не знаю, а с Москалевкой Антон Павлович был связан точно  бывал здесь ))) так что место историческое- ваню жукова  знать и будут знать на всей нашей планете всегда.

leleka

Кількість повідомлень : 202
Дата реєстрації : 15.10.2020

oldman та olga поставили "Подобається"

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор oldman Пт Лист 27, 2020 4:45 pm

Чехов считал себя украинцем  и был им на самом деле.

oldman

Кількість повідомлень : 161
Дата реєстрації : 16.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 01, 2020 12:43 am

oldman пише:Чехов считал себя украинцем  и был им на самом деле.


Малоросами вони всі були, чехови, гоголі і проч. достоєвскія,

створювали кацапську літературу, культуру, имперійу і інший непотріб,

питання в мене - тільки одне до них, до всіх, болєзних: „Нахвіга?“

Пробачити можу тільки Миколі Васильовичу, який покаявся і засудив себе до смертної кари.

Отакоє-от. ©  )))


Спойлер:

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Alexandr Вт Груд 01, 2020 10:14 am

здесь не о том речь. Великий феникс в соседней ветке вообще японцем был ))) и украинцем одновременно. жаль нет улицы борышко )))

Alexandr

Кількість повідомлень : 222
Дата реєстрації : 13.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Нд Груд 06, 2020 8:38 pm

Alexandr пише:Великий феникс в соседней ветке вообще японцем был ))) и украинцем одновременно.


його розлучили з батьком у віці трьох років, мати була японкою і виховувався він в Японії, „українець“ з нього - ніякий, про батька-українця він дізнався вже в віці зрілому,

та й належати одночасно до двох культур, двох націй - неможливо.

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Пн Груд 07, 2020 7:23 pm

Як на мене, культура це лише інструмент, завдяки якому людина може творити. Є ще щось. Дух. Гоголь так, російський письменник, тому що він писав по руські, і для освіченого прошарку жителів імперії. Руським язиком, але інтонація тутешня. Не можу зараз стверджувати на прикладах, але в імперський культурі письменники іншої крові звучать краще, ніж автентичні автори. Зараз багато реклами письменника олексія іванова, такий собі "живий класик" з уралу. Нудьга така... страшенна. Не цікаво зовсім. А як грузин якийсь, чи єврейка, чи одеситка, так начебто ще нічого. В російській культурі давно, мабуть ще Пушкін, "все висосав"

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Пн Груд 07, 2020 7:35 pm

Пару років тому, Кадзуо Ісігуро взяв букер за роман Залишок дня. Японець- за суто англійський роман. Хоча він змалечку жив в британії, - інтонація це щось вроджене.
Так і в гоголя.
А що він в тому петербурзьському болоті насмерть затоскував, так дуже шкода.
Культура це токсичний інструмент.
А мо не треба себе з ним асоціювати.
Давайте чесно.
Пушкін був говно людина. Але великий поет.
Чехов був те саме г++но, але великий письменник.
Гоголь просто заторторував сам себе. Заморив.
Чому так буває? Я хз.
Але належати до двох культур або націй можна.
Сподіваюсь, що так.


Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Пн Груд 07, 2020 10:06 pm

Ли пише:культура це лише інструмент, завдяки якому людина може творити.


так і бачу як бідося-людина безкультурна блукала-блукала і надибала „інструмент“   Very Happy

підняла з землі, здула пилюку/витерла рукавом, потім довго дивилася і чухала-чухала голівоньку бідолашну, що з тим інструментом робити і раптом її осяяло сонечко з небес і прошепотіло на вушко: „А ти твори!“

Suspect


Останній раз редагувалося: абг (Пн Груд 07, 2020 10:18 pm), всього регувалося 1 раз(-и)

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Пн Груд 07, 2020 10:15 pm

Ли пише:Є ще щось. Дух. Гоголь так, російський письменник, тому що він писав по руські, і для освіченого прошарку жителів імперії. Руським язиком, але інтонація тутешня.  Не можу зараз стверджувати на прикладах, але в імперський культурі письменники іншої крові звучать краще, ніж автентичні автори.


був у мене колись такий друх, про якого мені всі казали: „Ну, чого ти з ним водишся?“... і були праві...

але менше з тим... упокоївся він давно...

ммм... про що це я хотів?... а, згадав...

так ось, цей друх одного разу загнув мені щось подібне, ще й додав про „глубінку“ одкровєніє Laughing

і тут мені набридло таке його ло-ло-ло і я його питаю: „А де конкретно, дядь міша, так його називали, ця сама глубінка знаходиться?“

дядь міша не відповів нічого.

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Пн Груд 07, 2020 10:25 pm

кстацє, про Ніколай Васільєвича

він таки доконав себе сам і не просто так, „прішла фантазія“, а за конкретний гріх, у якому сам практично признався,

в цьому відео проф. І.Фаріон майже здогадалася як це було... але трохи недоформулювала: Wink



я сформулював тут по своєму:  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:xGLFFNrdus4J:https://forum.durdom.in.ua/viewtopic.php%3Fp%3D3552088+&cd=5&hl=en&ct=clnk&gl=ua

... Гоголь - мало не єдиний „малорос“, який це усвідомив, визнав і покаявся...

Спойлер:


Останній раз редагувалося: абг (Вт Груд 08, 2020 10:30 am), всього регувалося 2 раз(-и)

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Пн Груд 07, 2020 11:26 pm

Ли пише:
Чому так буває? Я хз.
Але належати до двох культур або націй можна.
Сподіваюсь, що так.



можна то можна,

при умові грубості тієї „культури“ як шкіри носорога, як мінімум,

коли ті „культури“-нації вже не розрізнити, бо факоффи з твоімиматєрями це настоясчій тернаціонал

тіпа „банда із растова прІбила да львова...“

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Вт Груд 08, 2020 8:08 am

Може ви й праві. Тоді чіпування, або вакцина. Це динамічний процес. Від золотої орди та візантії, з позолотою впливу французької літератури, німецької музики та італійського живопису. Такий носоріг?
Жаль, чи не жаль, він воно вона здихає.
Діти в мережі, а ті, кому більше 45, на війні.
Зараз життя - цілком утилізація совків.
Вчора десь читала, як Улицька пояснила, чому люди такі не творчі. Не як "шістидесятники". Бо добре живуть. Протестувати ні проти чого.
Це про Москву, га? Може й так.
Тоді на хуторі чи в хаті скраю завжди було добре, допоки не чіпати. Яка культур культур, не бачиш, я кюшаю... російська культура такий собі павлін теж стала, і теж десь на краю цивілізації.
І так буде допоки, або з тієї палички суп зварять
, або щось хтось іншої крові по своєму, але зрозумілою для всіх не зіграє.
Культура вироджується.
Як кефір, чи що.

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 08, 2020 9:54 am

Ли пише:
Культура вироджується.
Як кефір, чи що.


Як „чорні квадрати“, з яких і почалося, задовго-задовго до богатєньких буратін нєлохів 42-річних.

А може - ще раніше - з пірамід, бетонних.

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 08, 2020 10:14 am

Ли пише:з позолотою впливу французької літератури, німецької музики та італійського живопису. Такий носоріг?


такий ніби „інтернаціонал“ це дійсно культура, але вона, як сама назва вказує, - національна,

те, що якийсь музікальний німець цікавиться, знає, захоплюється живописом італійським, зовсім не означає, що він став італійцем і буде малювати/ліпити, він був, є і залишиться музікантом німецьким, а не італійським, як і той живописець італьяно, який слухає-обожнює бахів-бетховенів, не стає німцем,

не належать вони до двох культур одночасно, а - до однієї, рідної,

це тільки „рузкіє“ колгоспники, для яких - „всьо наше“, белькочуть щось п’яне „обще“, після того як пограбували чужі палаци, і малороські „митці“, які кинулися за „длінним рубльом“ до цариць, кивають дружно голівоньками, недоїдки з царських столів доїдаючи.

А того Малєвіча-квадратиста, до речі, „общі“ двокультуральні таки вбили в „культурному“ постцарициному Лєнінграді, щоб знав як об’єднувати „культури“ з націями.

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Вт Груд 08, 2020 10:29 am

Культура вироджується з трусів, якщо дозволите. Чорні квадрати або бетонні джунглі - це наслідок.
Наприклад.
Мені бабуся казали, що в її селі дівки трусів не носили. А оті "ліфчики-лімчики-підвязки для тітьок" навіть не знали, що таке бува. Як дівка виходила заміж, то мала нашити собі панталонів та сорочок, і це все на засватинах показували людям, які робили "бест офер". Брати дівку, чи не брати, від того залежало. Це не культура - це село. Навіть хутір в них був.
У культурах, які вважаються великими, на жінках було багато всього надіто. Ця "збруя" - ціла наука. Або мистецтво навіть, - бо труси теж можуть бути витвором, якщо хендмейд, з натурального шовку, по косій, і з мереживом. Та індивідуальний пошив.
В сесесері ... а спитайте у старших людей, хто памятає ліфчики "на пуговках"? Або панталони "з начОсом". Тому сексу в сесесері - не було. Та білизна - то спосіб питки. Як мовою "пытка"? Як і взуття  тих часів. Люди хотіли мучатися, стимулювали себе на "культурний зріст" та або сублімацію.
Зараз воно "безшовне", але й безлике. Ніяке. Але хоч не муляє ніде. Я про труси. Тому й культура ніяка, масова.
Оті тіки спогади залишилися:
- як в селі без білизни..
- як прокляті непмани в шовкових підштаниках...
- як справжні революціонери в дранні (у Сталіна не було трусів справних навіть в гроб покласти, в дранні ходив)
та ще релігійні люде - ті взагалі без "веріг" в бога вірувати не любили. Або не могли.

нащо так себе мучить... як отой Ванька...

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Вт Груд 08, 2020 10:36 am

абг пише:
Ли пише:з позолотою впливу французької літератури, німецької музики та італійського живопису. Такий носоріг?


такий ніби „інтернаціонал“ це дійсно культура, але вона, як сама назва вказує, - національна,

те, що якийсь музікальний німець цікавиться, знає, захоплюється живописом італійським, зовсім не означає, що він став італійцем і буде малювати/ліпити, він був, є і залишиться музікантом німецьким, а не італійським, як і той живописець італьяно, який слухає-обожнює бахів-бетховенів, не стає німцем,

не належать вони до двох культур одночасно, а - до однієї, рідної,

це тільки „рузкіє“ колгоспники, для яких - „всьо наше“, белькочуть щось п’яне „обще“, після того як пограбували чужі палаци, і малороські „митці“, які кинулися за „длінним рубльом“ до цариць, кивають дружно голівоньками, недоїдки з царських столів доїдаючи.

А того Малєвіча-квадратиста, до речі, „общі“ двокультуральні таки вбили в „культурному“ постцарициному Лєнінграді, щоб знав як об’єднувати „культури“ з націями.

митці залежать від публіки, на то вони й митці.
попит породжує пропозицію.

В Харкові є письменники, є що почитати, але зазвичай їх ніхто не зна, я потім порию, з того що в інтернеті лежить, нікому не потрібне, проте геніальне, як на мене.
Ми тут дійсно як той Ванька, - тоска по жесткой руке, (мат). Що з цим робити не знаю.

А про мульмикультурність... Теж не знаю. Казала, що мої онуки будуть китайцями? Отож. Складно це все. В межах моєї родини, я на мультикультурність приречена. Що з того буде... нз.

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 08, 2020 10:41 am

Ли пише:
Мені бабуся казали, що в її селі дівки трусів не носили.


Претензії власні дівки з того села мали б адресувати п’яному Боді Хмельницькому з братією, бо це їхніх рук справа.

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 08, 2020 10:45 am

Ли пише:Казала, що мої онуки будуть китайцями? Отож. Складно це все. В межах моєї родини, я на мультикультурність приречена. Що з того буде... нз.


не на мульти, а на моно, якщо китайцями будуть,

що робити? а що тут зробиш, нічого не зробиш, хіба почати вивчати китайську, культуру.

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Вт Груд 08, 2020 10:48 am

абг пише:
Ли пише:
Мені бабуся казали, що в її селі дівки трусів не носили.


Претензії власні дівки з того села мали б адресувати п’яному Боді Хмельницькому з братією, бо це їхніх рук справа.

не розумієте ви, як дівці з села, що ні трусів ні взуття не мала, звикати до збруї часів СССР. До культури.
щодо пяних гетьманів, я не знаю. Хто там сина зарубав, немов порося, за шашні з полькою? От не треба так.

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Вт Груд 08, 2020 10:49 am

абг пише:
Ли пише:Казала, що мої онуки будуть китайцями? Отож. Складно це все. В межах моєї родини, я на мультикультурність приречена. Що з того буде... нз.


не на мульти, а на моно, якщо китайцями будуть,

що робити?  а що тут зробиш, нічого не зробиш, хіба почати вивчати китайську, культуру.

буду приманювати на кулінарію.
на наш борщ і кацапський розсольник добре йдуть.

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

citizen поставив(ла) "Подобається"

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 08, 2020 8:22 pm

Ли пише:
абг пише:
Ли пише:
Мені бабуся казали, що в її селі дівки трусів не носили.


Претензії власні дівки з того села мали б адресувати п’яному Боді Хмельницькому з братією, бо це їхніх рук справа.

не розумієте ви, як дівці з села, що ні трусів ні взуття не мала, звикати до збруї часів СССР. До культури.
щодо пяних гетьманів, я не знаю. Хто там сина зарубав, немов порося, за шашні з полькою? От не треба так.


Це все міфи про „какую страну просралі“, в якій „всьо било“, навіть не хочеться дискутувати,
про досересерівські „беззбруйні“ безтрусові часи краще Свіріда Пєтровічя Голохвастова і Проню Прокопівну запитати, скіки рублів тоді труси коштували і чи треба було в очєрєдях за ними стояти,

синів повбивав Гонта, за Шевченком, а за Гоголем, - Бульба, і перше і друге теж - міфи, бо в Гонти було 4 дочки, яких було відправлено на заслання і один син, якого вдалося врятувати, вивезенням до Молдови,
Бульба - постать не історична, а літературний герой.

Не читайте савєцкіх газєт [і гоголівські спалені томи] ані перед обідом ані після нього.   Mad

Бодя Хмельницький зі старшиною, грубо кажучи, вибрали московське дворянство замість польського, продавши український народ у рабство/кріпацтво замість продовження боротьби на 3 фронти... Тому й ходили ті дівки-кріпачки без трусів. А бабуля просто це не панімала... не бачила за трусами деревами лісу.


Останній раз редагувалося: абг (Вт Груд 08, 2020 8:36 pm), всього регувалося 1 раз(-и)

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Вт Груд 08, 2020 8:27 pm

Ли пише:
абг пише:
Ли пише:Казала, що мої онуки будуть китайцями? Отож. Складно це все. В межах моєї родини, я на мультикультурність приречена. Що з того буде... нз.


не на мульти, а на моно, якщо китайцями будуть,

що робити?  а що тут зробиш, нічого не зробиш, хіба почати вивчати китайську, культуру.

буду приманювати на кулінарію.
на наш борщ і кацапський розсольник добре йдуть.


тьощу за таке подякувати, конєшно, але... зять є для того, щоб взять © Very Happy

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Ли Ср Груд 09, 2020 2:09 pm

https://www.youtube.com/watch?v=YKIXHn3kDL0

китайское дао.
"без трусов"

Ли

Кількість повідомлень : 234
Дата реєстрації : 28.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор абг Ср Груд 09, 2020 11:06 pm

Ли пише:https://www.youtube.com/watch?v=YKIXHn3kDL0

китайское дао.
"без трусов"


ага, без чоловіків це дацзибао, тому можна й без трусів,

поки чоловік не повернувся з роботи   Wink

абг

Кількість повідомлень : 217
Дата реєстрації : 31.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове  ))) Empty Re: Украинский писатель Чехов, Ванька Жуков и жизнь в Харькове )))

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Сторінка 1 з 2 1, 2  Наступний

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі