ДОЛЯ УКРАЇНИ / СУДЬБА УКРАИНЫ / РУССКИЕ НАС УБИВАЮТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Из воспоминаний моего собеседника. Козацька доба. Голодомор

2 користувачів

Перейти донизу

Из воспоминаний моего собеседника. Козацька  доба. Голодомор Empty Из воспоминаний моего собеседника. Козацька доба. Голодомор

Повідомлення автор Alexandr Сб Жовт 31, 2020 8:20 pm

Публикую с любезного разрешения vkhavr2. Важно, что это- личные воспоминания. 

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1087681.0


Один з наших викладачив з хімії в Палаці Піонерів був особистим знайомим відомого скульптора, що жив наприкінці 60-х в районі музея 2-ї світової війни. Ось ми всією групою й прийшли за його запрошенням до нього в будинок-майстерню на 3 поверха. Його діти гралися реальною зброєю козаків часів Хмельницького, на подвір"ї стояло щонайменше дві гармати тих же часів українського виробництва. Там же у скляних шафах зберігався оригінальний одяг тих часів. А найстаріший документ, що у нього був точно датований - це рукописний псалтир кінця ХІ-го сторіччя. Тоді я вперше побачив скільки правди про Україну та українців сховали від нас комуняки. Бо за комуняцькою історією після взяття Києва Батиєм зразу-ж відбулося "воз"єднання" України з паРашкою. Власне, саме там я прочитав звідки та як виникло українське козацтво. А мене це дуже цікавило, бо і батько, і мати походять з козацьких родин. А жінка - взагалі прапраонука сестри Шевченка...

Мені мій дід особисто розповідав ще у 1974-му як в селі робився голодомор. Місцевий партсекретар взяв зобов"язання здати в "закрома" в 1932-му рекордний врожай. Але, крім гасел, ніц нічого не зробив. А як тіки стало ясн що його зобов"язання не будуть виконані, то послав по хатах консомолістів забрати ВСЕ їстівне! Коли дід їх спитав ( а у нього було тоді дві дочки) як можна забирати ВСЕ, то отримав у відповідь що так наказав тов.Сталін прямо із Москви, а вони не українці, а комунари. Ці консомолісти та їх родини голодомор не пережили бо їх цуралися всі сільчани і не було жодної допомоги. А зібране їжу (зерно, картоплю та інше) звезли під м.Звенигородку, але вивезти не зуміли. І до весни 1933-го все згнило...

А ще мої колеги із Польші розповідали що у 1932-1933-х роках в деяких польських магазинах дуже дешево продавалися продукти (цукор, борошно і т.д.). Але ксьонзи казали людям теє не купувати, бо то продукти що комуняки відібрали в українців...





Alexandr

Кількість повідомлень : 222
Дата реєстрації : 13.10.2020

Повернутися до початку Перейти донизу

Из воспоминаний моего собеседника. Козацька  доба. Голодомор Empty Re: Из воспоминаний моего собеседника. Козацька доба. Голодомор

Повідомлення автор Admin Сб Жовт 31, 2020 9:53 pm

Да, это настоящая живая история. Теперь она  не будет забыта.  
Admin
Admin
Admin

Кількість повідомлень : 113
Дата реєстрації : 13.10.2020
Звідки : Украина

https://destinyukraine.forumotion.me

Повернутися до початку Перейти донизу

Из воспоминаний моего собеседника. Козацька  доба. Голодомор Empty Re: Из воспоминаний моего собеседника. Козацька доба. Голодомор

Повідомлення автор про родичів Шевченка Пн Лист 02, 2020 1:21 pm

Це правда чи сімейна легенда? є якісь документи? 




А жінка - взагалі прапраонука сестри Шевченка...

про родичів Шевченка
Гість


Повернутися до початку Перейти донизу

Из воспоминаний моего собеседника. Козацька  доба. Голодомор Empty Re: Из воспоминаний моего собеседника. Козацька доба. Голодомор

Повідомлення автор Admin Вт Лист 03, 2020 11:03 am

Звідси, зі спогадів Ли

В голодоморі згинула вся сім,я моєї бабусі (маминої мами). А її саму, та мішок картоплі, котрабандою у військовому ешелоні вивіз до міста з села двоюрідний брат. Дякуючи тому мішку, бабуся вижила, і любила розповідати про "чіпси" з шкурок тої картоплі. Вони їх сушили, і їли, йшло за цімес. Брат згинув в 41-му. Чоловік помер від ран після війни. Сама ставила на ноги двох дочок, ще сорок років, САМА. Сильна жінка, вона окрім тих шкурок з картоплі нічого не згадувала, на батьківщину ніколи не їздила, навіть думки не гадала такої. Бо їй сказали, що всі вмерли. А як сама відчула, що скоро помре, так кинула всі діла, і поїхала до рідного села. Там старенька пройшла мимо камяної хати, що була її сімї, але живуть чужі люде, і довго блукала край села... Тіки тоді я почула історію, що вона кохала гармоніста, а родина була не згодна, бо бідний і всі гармоністи бухають, - тому її відправили до міста... 
Admin
Admin
Admin

Кількість повідомлень : 113
Дата реєстрації : 13.10.2020
Звідки : Украина

https://destinyukraine.forumotion.me

Повернутися до початку Перейти донизу

Из воспоминаний моего собеседника. Козацька  доба. Голодомор Empty Re: Из воспоминаний моего собеседника. Козацька доба. Голодомор

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі